Lucie Černá (Tománková)

Lucie Tománková

Narodila se v roce 1975 v Praze. Jako malá navštěvovala od roku 1985 do roku 1989 LŠU, kde si jejího talentu všimla profesorka R. Hrdinová a doporučila udělat rozdílové zkoušky na konzervatoř. V letech 1989-1994 studovala na Státní konzervatoři v Praze. Během studia spolupracovala s Českou televizí na seriálu o Janu Nerudovi a s americkým natáčecím studiem, které zde točilo jeden z dílů Mladého Indiana Jonese. Hostovala v Hudebním divadle v Karlíně. Studium zakončila v roce 1994 absolutoriem na absolventském představení ve Stavovském divadle v baletu Marná opatrnost v roli Lízy.

Po absolutoriu v roce 1994 nastoupila roční angažmá v Divadle J. K. Tyla v Plzni, kde měla možnost pracovat s choreografem Robertem Baloghem na baletu Casanova. Od roku 1995 do roku 2005 byla stálou členkou Národního divadla v Praze. V roce 1998 hostovala v divadle v Ústí nad Labem. Měla možnost pracovat s mnoha významnými osobnostmi jako: Jiří Blažek, Vlastimil Harapes, Libor Vaculík, Jaroslav Slavický, Jozef Bednárik, Růžena Mazalová, Petr Zuzka, Boris Bregvadze, Jurij Grigorovič, Jurij Vamos, Jiří Kylián, Christopher Hampson, Viktorie Simon. Účinkovala v baletech: Labutí jezero, Louskáček, Spící Krasavice, Giselle, Coppélia, Don Quijote, Oněgin, Amerikána I, II, Zkrocení zlé ženy, Carmen, Popelka, Isadora Duncan, Někdo to rád …, Broučci, Mauglí aj. V roce 2005 absolvovala turné po Japonsku se souborem Státní opery Praha, kde byla externí členkou do roku 2010. Zde měla možnost pracovat s Hanou Vláčilovou a s Pavlem Ďumbalou. Dále vystupovala po SRN s představením Fantom opery, v Berlíně v Chamber music hall s Karlem Gottem.

Pedagogické činnosti se věnuje od roku 2006. Vyučuje v ZUŠ v Praze 9, kde se věnuje i choreografii a zároveň působí v Baletní škole Pirueta. V roce 2011 vedla také kurzy pro tří až čtyřleté děti ve studiu Barbory Kohoutkové.

V tomto školním roce vyučuje:

třídu 0, A

kurzy pro dospělé – Sobotní baletní semináře, Letní kurzy