Luboš HajnNarodil se v Kolíně. V roce 1980 absolvoval Státní Taneční konzervatoř v Praze a v letech 1980–1981 studoval v Leningradském státním tanečním učilišti A. J. Vaganovové, pod vedením vynikajícího baletního umělce a pedagoga B. Bregvadzeho.

V roce 1981 se stal členem souboru baletu Národního divadla a po osmileté tvrdé práci ve sboru se stal sólistou. Byl prototypem tanečníka, který ve své umělecké kariéře vytvářel především výrazové charakterní role a vypracoval se v zajímavou taneční osobnost. Vynikal jistou technikou a silným smyslem pro dramatičnost, což uplatnil v mnoha charakterově složitých i komických rolích. V rozmanitém repertoiru baletu ND se alternoval s řadou dalších osobností jako Vlastimil Harapes, Pavel Ždichynec, Luboš Kafka, Jan Kadlec a samozřejmně s bratrem Miroslavem, se kterým díky obrovské podobě (dvojčata) vytvořili pro diváky nezapomenutelné a skvělé zážitky. Z jeho širokého rejstříku rolí připomeňme Harmodia ve Spartakovi, titulní roli v baletu Macbeth, Jakoba v Jennifer, Basila a Espadu v Donu Quijotovi, Tybalta v baletu Romeo a Julie, Fauna v baletu Faunovo odpoledne, Hilariona v Giselle, Oriona v Sylvii, Maura v Petruškovi, Zlou vílu v Šípkové Růžence, Rudovouse v Labutím jezeře, Othela v Maurově pavaně, Gremina v Oněginovi, Drosselmeyera v Louskáčkovi, Rubinsteina v baletu Čajkovskij a také hlavní role v baletech Princ Bajaja, Carmina burana, Coppélia, Carmen, Z nejlepšího, Malý pan Friedemann, Psycho, Mauglí, Někdo to rád…aj. S baletem Národního divadla se zúčastnil zahraničních zájezdů do Švýcarska, Itálie, Španělska, Francie, Belgie, Finska atd. Pro svůj výrazný dramatický jevištní projev byl často zván na hostování do evropských divadel. V Teatro D2 Roma působil v roce 1984 jako stálý host a vytvořil zde hlavní role v baletech Louskáček, Faunovo odpoledne, Slavnost květin a Carmen. Od roku 1992 také hostoval v divadle Laterna magika, kde tančil titulní roli v baletu Odysseus.

Jako taneční pedagog od roku 1990 působil 12 let na Taneční konzervatoři hl. města Prahy. Od roku 1996 se začal věnovat pedagogické činnosti i na půdě baletu Národního divadla, kde působil jako vedoucí baletní mistr a v současnosti zastává pozici tajemníka uměleckého provozu a šéfa baletu Státní opery. V baletní škole Pirueta vyučuje od roku 2010. Díky svým zkušenostem pramenícím z bohaté praxe je jedním z nejpovolanějších klasických baletních mistrů dnešní doby.

Jako aktivní tanečník i jako baletní mistr spolupracoval s řadou světových choreografů, např. Borisem Bregvadzem, Jurijem Grigorovičem, Conradem Drzewieckim, Peterem Darrellem, László Seregim, Youri Vàmosem, Glan Tetley, Christopherem Hampsonem, Frankem Andersenem, Christopherem Brucem, Mats Ekem, Jiřím Kyliánem, Petrem Zuskou, Kenneth Greve, Javierem Torresem a Ivanem Cavallarim.

V tomto školním roce vyučuje:

kurzy pro dospělé – úterý 19:00, čtvrtek 19:00 (pokročilí)