Mgr. Jana Cigánková

Jana Cigánková

Narodila se v roce 1975. Baletu se věnuje již od svých čtyř let. V roce 1981 byla přijata do Baletního učiliště ND, kde pod vedením prof. Sobotkové začala rozvíjet svůj přirozený taneční talent. Zde dostávala své první taneční role v představeních Louskáček či Prodaná nevěsta. Přirozeným vyústěním pak bylo přijetí ke studiu na Státní konzervatoři v Praze, kde studovala od roku 1985 do roku 1993 pod odborným vedením profesorky Neckářové obor klasický tanec. Ještě jako studentka hostovala v letech 1992 – 93 v Hudebním divadle Karlín. V roce 1993 úspěšně zakončila osmileté studium maturitou a absolutoriem. V letech 1995 – 2002 absolvovala magisterské studium na Filosofické fakultě UK. Studijní obor Kulturologie úspěšně zakončila státní zkouškou.

Od roku 1994 do roku 2001 byla stálou členkou baletního souboru ND. V tomto období pak spolupracovala se zajímavými lidmi a mistry svého oboru: Jiřím Blažkem, Vlastimilem Jílkem, Borisem Bregvadzem, Robertem Baloghem, Liborem Vaculíkem, Vlastimilem Harapesem, Victorií Simon, Jaroslavem Slavickým, Jozefem Bednárikem a účinkovala ve známých baletech: Labutí jezero, Louskáček, Spící krasavice Popelka, Giselle, Romeo a Julie, Coppélia, Don Quijote, Broučci, Mauglí, Někdo to rád…, Amerikana, Čajkovskij, Isadora Duncan. V současnosti spolupracuje s ČT, kde se podílí na tanečních choreografiích. Na obrazovkách jsme ji mohli vidět v pořadu Hřiště, pro který spolu s Jiřím Plecháčem připravovala a vedla 8 dílů cyklu Taneční rozcvičky – Lekce základů baletu.

Pedagogické činnosti se začala věnovat od roku 1994. Své zkušenosti a odborné dovednosti aktivní tanečnice předávala v Musical studiu Towen, se kterým spolupracovala v letech 1994 – 1996. Jako baletní pedagog, odborná poradkyně a choreografka se zde mimo jiné podílela i na realizaci dětského muzikálu Rusalka. Od roku 1996 spolu s Jiřím Plecháčem založila a je spolumajitelkou Baletní školy Pirueta. Věnuje se nejen výuce, ale i přípravám a realizaci dětských baletních představení – Šípková Růženka, Broučci, Zlatovláska, Šeherezáda, Popelka.

V tomto školním roce vyučuje:

třídu C, E, K1, K2

kurzy pro dospělé – pátek 17:30 (začátečníci)

individuální lekce

 

Kontakt:  mob.: 603456534