Martina Kornová-Belcou

Martina Kornová-Belcou

Narodila se v roce 1975. V 6 letech nastoupila do baletní přípravky Národního divadla v Praze pod vedením profesorky Sobotkové. V roce 1985 byla přijata ke studiu na Státní konzervatoři v Praze pod odborným vedením profesorky Neckářové. Během 8 letého studia dostala příležitost rozvíjet svůj talent pod vedením manželů Slavických v různých baletních představeních. Se svým tanečním partnerem Ottou Bubeníčkem nastudovali hlavní role v baletu Louskáček, dále tančili pas de deux z baletu Karneval, Korzár, Don Quijote, Grand pas classique a další. Během studia se zúčastnila baletní soutěže v Paříži a reprezentovala školu na zahraničních vystoupeních v Norimberku, La Baule a Amsterdamu. V roce 1993 úspěšně zakončila studium absolutoriem a závěrečným absolventským představením.

Od roku 1993 do roku 1999 byla členkou baletního souboru Národního divadla. V roce 1993 získala cenu Philip Morris pro nejlepší mladý talent. V následujícím roce se zúčastnila baletní soutěže v Brně, kde obsadila 2.místo. Díky Vlastimilu Harapesovi, tehdejšímu baletnímu mistrovi a šéfovi baletu, jí byly svěřeny následující role:

  • Dryáda, Dívka v baletu Don Quijote
  • Princezna Florina v baletu Spící krasavice
  • Pas de deux Korzár v Balet gala classique
  • Dobrá víla v baletu Popelka
  • Loutka baletky v  baletu Coppélia
  • Družka Myrthy v baletu Giselle
  • Pas de trois v baletu Labutí jezero

Po předčasném ukončení baletní kariéry z důvodu zranění dostala v roce 2000 příležitost působit jako taneční pedagog na umělecké škole v Paříži. Současně se zapsala na univerzitu La Sorbonne ke studiu francouzštiny. Po dvou letech se rozhodla ke změně kariéry a stala se manažerkou v obchodě Louis Vuitton Champs-Elysées, kde mimo jiné pořádala taneční briefingy, které byly velmi oblíbené. Po 13 letech se vrátila s rodinou do Prahy, kde od té doby spolupracuje s francouzskou firmou InLuce jako koordinátorka a dekoratérka výloh pro značky Dior, Tiffany, Hublot v Praze, Vídni, Mnichově a Berlíně.

Vzhledem k tomu, že se dlouhodobě zajímá o propojení těla a mysli, absolvovala tříleté studium v oboru homeopatie a homeoterapie (2018-2020). Nyní absolvuje somatické, pohybové a psychofyzické vzdělávání v programu Vědomé tělo pod vedením Reny Milgrom. Výcvik je ojedinělý ve své syntéze umění, terapie, cítění a vnímání skrze tělo a pohyb.

Oblíbený citát: „Vnímám tanec jako komunikaci mezi tělem a duší, jako vyjádření toho, pro co je těžké nalézt slova.“ — Ruth St-Denis

V tomto školním roce vyučuje:

individuální lekce