BcA. Klára MaříkováNarodila se v roce 1990 v Praze. První baletní kroky udělala ve čtyřech letech v Musical Studio Towen pod vedením Jiřího Plecháče a Jany Cigánkové. Od roku 1996 navštěvovala Baletní školu Pirueta, kde ztvárnila hlavní role v dětských baletních představeních: Šípková Růženka, Zlatovláska, Popelka a Šeherezáda.
V roce 2002 byla přijata na Státní Konzervatoř Hl. m. Prahy, kde během studia vystupovala ve školních představeních: Šípková Růženka a Děvčátko se sirkami. V roce 2010 úspěšně zakončila osmileté studium maturitou a absolutoriem. V roce 2012 zahájila studium v oboru pedagogika tance na Hudební a taneční fakultě AMU, kde v roce 2015, po úspěšném složení státní zkoušky, získala titul BcA.

Od roku 2006 je členkou mimického sboru Divadla na Vinohradech, kde účinkuje v několika představeních, např. v činohrách: Adina, Brouk v hlavě, Apartmán v hotelu Plaza a v muzikálech: Donaha, Jak udělat kariéru snadno a rychle.
V roce 2012 dostala nabídku spolupracovat s režisérem Radkem Balášem jako asistentka choreografa v muzikálu Já, Francois Villon v Divadle Na Jezerce.
V současnosti tančí v souboru Baletu Opery Národního divadla.

Svou pedagogickou činnost zahájila v roce 2010 v Baletní škole Pirueta.

V tomto školním roce vyučuje:

třídu B, C, E

letní kurzy