Alexandra Aldunina

Alexandra Aldunina

Narodila se v roce 1994 v Bělorusku. Baletu se věnuje od 6 let a roku 2006 byla přijata na Taneční konzervatoř hl. m. Prahy. Během studia vystupovala v představeních: Děvčátko se sirkami, Suite en blanc, Les Sylphides, Gayané, Grand pas de quatre. Od roku 2011 začala vystupovat v představeních Státní opery Praha – Giselle, Don Quijote a Šípková Růženka. V roce 2013 úspěšně zakončila osmileté studium maturitní a absolventskou zkouškou v oboru klasický tanec.

Od ukončení studia na konzervatoři spolupracuje jako externí tanečnice se Statní operou Praha. Účinkuje v představeních: Aida, Rusalka, Netopýr, Madama Butterfly, Romeo a Julie, Tosca, La Traviata, Mefistofeles, Turandot, Norma a další. V letech 2013, 2015 a 2016 absolvovala se souborem Státní opery měsíční turné po Japonsku s představením Kouzelná flétna, La Traviata a Norma. Na festivalu Smetanova Litomyšl vystupovala v představeních: Rusalka, Netopýr, Romeo a Julie, Norma. S představením Carmen a Aida se zúčastnila festivalu v Regensburgu.
V současnosti tančí v souboru Baletu Opery Národního divadla a pod agenturou Agency artistic international v divadle Hybernia v baletech Labutí jezero, Romeo a Julie a Louskáček.

Svou pedagogickou činnost v baletní škole Pirueta zahájila v roce 2017.

V tomto školním roce vyučuje:

individuální lekce