Anežka KalkusováNarodila se v roce 1993 v Praze. Baletu se věnuje od osmi let, kdy začala chodit do baletní školy Pirueta, kterou navštěvovala čtyři roky. Zde tančila v představeních Šeherezáda, Broučci, Zlatovláska a její závěrečné představení byla Šípková Růženka, kde ztvárnila Růženku.
Poté byla přijata na Taneční konzervatoř hl. m. Prahy. Během studia vystupovala v představeních Šípková Růženka, Děvčátko se sirkami, Petr Pan. Osmileté studium zakončila v roce 2013 úspěšnou maturitní a absolventskou zkouškou v oboru moderní tanec.

Od ukončení studia na konzervatoři spolupracuje jako externí tanečnice se Státní Operou Praha. Účinkuje v představeních: Aida, Rusalka, Romeo a Julie, Nabucco, La Traviata, Rigoletto a další. Mimo oper hostuje v Národním divadle také v baletech Labutí jezero, Spící Krasavice a v současné La Bayadére. Se souborem Státní opery se účastnila v letech 2015 a 2016 měsíčních turné po Japonsku s představením La Traviata, Kouzelná flétna a Norma. Na festivalu Smetanova Litomyšl vystupovala v představeních Rusalka, Netopýr a Romeo a Julie. V představeních Carmen a Aida vystupovala i na opakovaných zájezdech do německého Regensburgu. V současnosti tančí v souboru Baletu Opery Národního divadla a pod agenturou Agency artistic international v divadle Hybernia v baletech Labutí jezero, Romeo a Julie a Louskáček.

Již během studia na Taneční konzervatoři vyučovala baletní průpravu v pražských sportovních družstvech akvabel a gymnastek. Svou pedagogickou činnost v baletní škole Pirueta zahájila na jaře 2017.

V tomto školním roce vyučuje:

kurzy pro dospělé – pondělí 19:00 (mírně pokročilí), sobotní semináře, individuální lekce