MgA. Pamela MorávkováNarodila se v roce 1971 v Hradci Králové. Ve čtyřech letech začala navštěvovat baletní studio Zdenky Zabylové, od pěti let byla vedena Miluší Chmelovou a přijata do baletního učiliště ND, kde byla zařazena do ročníku doc. Olgy Páskové. Zde byla obsazována do dětských rolí v operních a baletních představeních. V roce 1981 byla přijata na Hudební a taneční školu (dnes Taneční konzervatoř hl. m. Prahy), kde dále pokračovala ve studiu pod odborným vedením Olgy Páskové. Během studia byla ovlivněna osobnostmi tanečního umění jako jsou: Jaroslav Slavický, Kateřina Slavická, Jarmila Vlášková, Boris Bregvadze, Ingrid Seidlová, Miroslava Pešíková. Studium ukončila maturitou s absolutoriem na absolventském představení Spící krasavice.

Od roku 1989 do roku 2002 byla stálou členkou baletního souboru Národního divadla v Praze. Během angažmá měla příležitost spolupracovat s osobnostmi nejen baletního oboru: Jiřím Němečkem, Jiřím Kůrou, Jiřím Blažkem, Vlastimilem Harapesem, Jozefem Bednárikem, Liborem Vaculíkem, Petrem Weiglem, Borisem Bregvadzem a byla obsazena v baletech: Labutí jezero, Louskáček, Romeo a Julie, Spící krasavice, Gieselle, Sylvie, La Sylphide, Coppélia, Don Quijote, Carmina Burana – Catulli Carmina, Z pohádky do pohádky, Isadora Duncan, Čajkovskij a dalších. S Národním divadlem se zúčastnila baletních turné po Německu, Francii, Španělsku, Belgii, Holandsku a Tchaj-wanu. Dále pak s choreografem Robertem Baloghem turné po Švédsku, Norsku a Kanárských ostrovech.

Po odchodu z Národního divadla zahájila studium na fakultě HAMU, kde během let 2003-2008 vystudovala obor pedagog tance, a již během studií aktivně vyučovala na Taneční konzervatoři hl. m. Prahy klasický tanec a scénickou praxi. Od roku 2005 je stálým pedagogem Taneční konzervatoře hl. m. Prahy. Jako pedagog se účastnila stáže na Královské konzervatoři v Haagu. V současnosti také vyučuje na seminářích soukromých baletních škol. Pedagogem v Baletní škole Pirueta je od školního roku 2011/2012.

V tomto školním roce vyučuje:

individuální lekce