Helena BoháčováNarodila se v roce 1972 v Praze. Ve čtyřech letech začala navštěvovat LŠU, o dva roky později byla přijata do baletního učiliště ND, kde rozvíjela své schopnosti pod vedením prof. Olgy Páskové. Během čtyř let zde byla obsazována do dětských baletních rolí v představeních Louskáček, Ferda Mravenec, Médea a operách Prodaná nevěsta, Liška Bystrouška, Rigoletto.

V roce 1982 byla přijata na Hudební a taneční školu v Praze (dnešní Taneční konzervatoř hl. m. Prahy), obor klasický tanec, pod odborným vedením prof. Albíny Klikové. Během studií využila řady příležitostí k sólovým tanečním vystoupením doma i v zahraničí. Její rozvoj byl ovlivněn setkáním s řadou osobností tanečního umění: Jaroslavem Slavickým, Ivankou Kubicovou, Pavlem Ždichyncem, Anetou Voleskou, Borisem Bregvadzem. Právě Boris Bregvadze a Jaroslav Slavický ji v posledním ročníku připravili na roli Šeříkové víly ve Spící krasavici po boku Darii Klimentové v roli Aurory. Dvakrát získala stipendium do Pallucca Schule Dresden. Studia zakončila v roce 1990 maturitou s absolutoriem na absolventském koncertu v roli: Svanildy v Pas de deux z baletu Coppélia, Pas de six z baletu Napoli (chor. August Bournoville) a v Sextetu pro klavír a dechové nástroje Bohuslava Martinů (chor. Ivanka Kubicová). V tomto roce se zúčastnila Celostátní baletní soutěže v Praze s partnerem Ondřejem Boháčem.

Od roku 1990 do roku 2002 byla stálou členkou baletního souboru ND. Toto období jí přineslo spolupráci s mnoha významnými osobnostmi baletního oboru: Jiřím Blažkem, Vlastimilem Jílkem, Vlastimilem Harapesem, Liborem Vaculíkem, Jozefem Bednárikem, Robertem Baloghem, Petrem Weiglem, Borisem Bregvadzem, Victorií Simon, Masazumi Chaya a obsazení do rolí v baletech: Labutí jezero, Spící krasavice, Giselle, Sylvie, La Sylphide, Coppélia, Popelka, Don Quijote, Romeo a Julie, Dáma s kaméliemi, Malý pan Friedemann, Carmina Burana-Catuli Carmina, Amerikána, Z nejlepšího…, Pták Ohnivák-Petruška, Z pohádky do pohádky, Broučci, Mauglí, Isadora Duncan, Čajkovskij a řadě dalších. Společně se souborem baletu ND se zúčastnila velkých baletních turné na scénách v Německu, Francii, Španělsku, Belgii, Itálii a Tchaivanu.

Svou pedagogickou činnost zahájila v roce 2001 nejprve krátkou spoluprací v Baletní škole Pirueta. Od roku 2002 je stálým pedagogem této školy.

Vedle umělecké činnosti podniká od roku 1999 v oboru kosmetika-vizážistika. Uplatnění zkušeností z této oblasti se staly nedílnou součástí příprav všech představení Baletní školy Pirueta.

V tomto školním roce vyučuje:

individuální lekce